10 nawyków , które prowadzą do stworzenia silnego związku.


Kiedy zaczynasz jakiś związek, to może on stać się z czasem coraz bardziej chwiejny i skomplikowany. Możesz nawet zazdrościć parom wokół ciebie, które wydają się mieć relację idealną. Jednak dzięki kilku nawykom wkomponowanym w rutynę możesz mieć również tę siłę.


Poniżej zestawiliśmy kilka najczęstszych nawyków silnych związków. Mamy nadzieję, że wcielisz w życie przynajmniej kilka z nich! Każdy związek jest inny, więc nie oczekuj, że cokolwiek zmieni się z dnia na dzień. Być może będziesz musiał wyeliminować niektóre z najbardziej skutecznych twoim zdaniem nawyków . Potrzeba czasu, cierpliwości i dużego wysiłku.

1. Pytajcie i dbajcie o sobie.


Kiedy wrócisz do domu z pracy lub z innego miejsca, miło jest usłyszeć tekst z pytaniem, czy dotarłeś bezpiecznie. Para, która ma zostać razem powinna przyjąć taki zwyczaj.

Sprawdzanie drugiej osoby w silnym związku nie oznacza trzymania kogoś na smyczy. Twoje pytania nie mają być po to aby inwigilować partnera. Chodzi o to aby sprawić mu przyjemność i pokazać, że się o niego troszczysz.

2. Śmiech i zabawa

Wielką oznaką silnego związku jest to, że para śmieje się razem. Nie tylko wspólne poczucie humoru jest dobre dla budowania wspólnych emocjonalnego, ale także przyczynia się do budowania silnej więzi.
Psycholodzy od dawna są zdania, że śmiech uwalnia substancje chemiczne, które nas uszczęśliwiają. Jeśli częściej będziemy się śmiać, nasz mózg będzie kojarzył szczęście z tą osobą. Nie jest to wcale naciągana teoria, ale ma swoje korzenie w początkach eksperymentów psychologicznych.

3. Dziel się wszystkim.


W związku trzeba uważać na przestrzeń. Jednak jeśli chcesz wzmocnić silną więź, musisz coś wyrzucić z siebie. Coś jest w dzieleniu najskrytszych myśli, uczuć i wspomnień, które wiążą cię z drugą osobą. Dzielenie się emocjami ze swoim partnerem może sprawić, że jeszcze bardziej się do siebie zbliżycie. Dodatkowo, im więcej o sobie opowiesz, tym bardziej będzie cię znać.

4. Słuchanie


Duża część dzielenia się z drugą osobą wiąże się również z byciem dobrym słuchaczem. Jest to konieczne dla obu stron. Kiedy jedna osoba mówi, druga powinna wiedzieć kiedy słuchać w ciszy i kiedy oferować wsparcie. Wsparcie to może być werbalne lub po prostu w postaci przytulenia

5. Mówienie prawdy


Jeśli jedna lub obie strony w związku są kłamcami, prawdopodobnie nie przetrwają tej próby. Świadomość, że zawsze mówisz prawdę, jest bardzo wygodnym uczuciem. Kłamstwa prowadzą tylko do coraz więcej oszustw. Kiedy wierzysz, że twój partner zawsze będzie uczciwy, nie martwisz się o nic. Ten rodzaj bezpieczeństwa stanowi o silnym i trwałym związku.

6. Spontaniczność


Silne pary nie boją się podejmowania ryzyka i od czasu do czasu ruszają w drogę. Na przykład w każdy weekend możesz cieszyć się przyjemną, spokojną kolacją w domu. Jednak nie ma nic złego w szalonym wypadzie w środku tygodnia. Dopóki żaden z was nie cierpi z tego powodu, mała zmiana może sprawić, że będzie bardziej interesujące.

7. Dostrzeganie małych rzeczy


Kiedy para zauważa wzajemnie swoje preferencje, są szanse, że będą ze sobą długo razem. To może nie wydawać się dużo ale wiedza, jak lubi kawę, jest dla niej ogromną pociechą. Gdy wiesz, co druga osoba lubi lub nie może sprawić jej przyjemność. Zwracanie uwagi na małe rzeczy często może być o wiele ważniejsze niż robienie wielkich pokazów przed partnerem.

8. Przekomarzanie się.


Przekomarzanie się lub dokuczanie to zdrowy nawyk, który wiele par rozwija od samego początku. Trzeba jednak upewnić się, że dokuczanie nie jest przykre dla drugiej osoby.

9. Branie odpowiedzialności.


Stare pary nieraz potrafią się pokłócić, jednak ważne jest czasem aby zrozumieć swój błąd i przeprosić. Doprowadzi to do silniejszej więzi, ponieważ każda ze stron winiłaby siebie samego za kłótnię i próbowała pracować nad ulepszeniem własnej osobowości.

10. Oczekiwać zmiany


Wszyscy jesteśmy ludźmi; ciągle się zmieniamy i ewoluujemy. Musisz się z tym pogodzić i nieustannie pracować nad swoim związkiem.


12

10 nawyków , które prowadzą do stworzenia silnego związku.

1 / 2Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.