12 Ważnych znaków, które pokazują, że nie pijemy wystarczającej ilości wody


Na tym świecie niewiele jest bardziej odświeżających rzeczy, niż duża, lodowata szklanka wody. Nie sądzę, żeby ktokolwiek żywy mógł zaprzeczyć, że czasami zwykła szklanka wody może być bardziej satysfakcjonująca niż filiżanka kawy lub puszka napoju. Mimo to zbyt wielu z nas nie pije codziennie wystarczającej ilości wody. Pozbawiając się najbardziej naturalnego zasobu świata, nieustannie uszkadzamy nasze ciała. Jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z poniższych objawów, od razu idź i wypij szklankę wody.


1. Twoje usta są suche
Wydaje się to dość oczywiste, ale konsekwencje mogą być inne. Oczywiście, za każdym razem, gdy poczujesz to paskudne uczucie w ustach, najwyraźniej sięgniesz po jakąś ciecz. Ale słodkie napoje są jedynie tymczasowym rozwiązaniem większego problemu. Woda do picia smaruje błony śluzowe w jamie ustnej i gardle, które będą utrzymywać usta wilgotne od śliny długo po tym pierwszym łyku.

2. Twoja skóra jest sucha
Twoja skóra jest największym organem twojego ciała, więc oczywiście musi pozostać nawodniona. W rzeczywistości sucha skóra jest jednym z pierwszych objawów całkowitego odwodnienia, które może prowadzić do znacznie większych problemów. Brak wody oznacza brak potu, co prowadzi do niezdolności ciała do zmywania nadmiaru brudu i oleju nagromadzonego w ciągu dnia.

3. Jesteś nadmiernie spragniony
Masz sucho w buzi, ale pragnienie wykracza poza wasz język i czujesz się jakbyś był na pustyni. Każdy, kto kiedykolwiek miał kaca, może ci powiedzieć, że po przebudzeniu twoje ciało nie może uzyskać wystarczającej ilości wody. Alkohol odwadnia całe ciało, a woda pitna wysyła sygnały „TAK PROSZĘ!” Do mózgu, aż poziom płynów wróci do normy. Posłuchaj tego, co mówi ci twoje ciało.4. Twoje oczy są suche
Do tej pory powinno być jasne, że woda pitna wpływa nie tylko na usta i gardło. Brak poboru wody prowadzi do suchych, przekrwionych oczu (ponownie, pomyśl o tym podczas kaca). Bez wody w ciele, twoje łzy wysychają. Jeśli myślisz: „A co jeśli nie mogę płakać?”, Uświadom sobie, że może to spowodować znacznie więcej uszkodzeń oczu, szczególnie jeśli nosisz soczewki na co dzień.

5. Występuje ból stawów
Nasze chrząstki i dyski kręgosłupa składają się w około 80% z wody. Jest to absolutną koniecznością, aby nasze kości nie ścierały się ze sobą na każdym kroku. Utrzymując ciało w stanie nawodnienia, upewniasz się, że twoje stawy mogą wchłonąć szok spowodowany nagłymi ruchami, takimi jak bieganie, skakanie lub upadanie niezgrabnie.

6. Twoja masa mięśniowa maleje
Twoje mięśnie również składają się głównie z wody. Oczywiście, mniej wody w ciele oznacza mniejszą masę mięśniową. Woda pitna przed, w trakcie i po treningu nie tylko zapewnia nawodnienie i wygodę, ale także dostarcza wodę do odpowiednich miejsc w ciele, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego i bólu związanego z ćwiczeniami i podnoszeniem ciężarów.

7. Pozostajesz chory dłużej
Woda do picia umożliwia organizmowi ciągłe wypłukiwanie toksyn. Twoje narządy pracują nad filtrowaniem niektórych produktów odpadowych, takich jak maszyna, ale jeśli nie palisz maszyny wodą, nie może ona działać prawidłowo. Co się dzieje w odwodnionym ciele, to organy zaczynają pobierać wodę z przechowywanych obszarów, takich jak krew, co prowadzi do zupełnie nowego zestawu problemów8. Czujesz się zmęczony i ospały
Jak już wspomnieliśmy, kiedy ciało jest odwodnione, „pożycza” wodę z krwi. Brak odpowiednio uwodnionej krwi prowadzi do braku tlenu w organizmie. Oczywiście brak tlenu prowadzi do senności i całkowitego zmęczenia. Brak wytrzymałości oznacza, że ​​zaczniesz odczuwać, że godzina czternasta nastąpi wcześniej i wcześniej w twoim dniu (pamiętaj, że kawa nie pomoże na dłuższą metę).

9. Doświadczasz napadów głodu
Kiedy jesteś odwodniony, twoje ciało może zacząć myśleć, że potrzebuje trochę jedzenia. Dzieje się tak przez cały dzień i w nocy, gdy budzisz się pragnąc tej przekąski. Jednak spożywanie jedzenia powoduje więcej pracy dla twojego organizmu, podczas gdy woda pitna oczyszcza i narządy i dostarcza jej paliwa potrzebnego do przejścia przez inne procesy, przez które przechodzi ciało.

10. Występują problemy trawienne
Rozmawialiśmy wcześniej o śluzie w jamie ustnej i gardle, i jak utrzymywanie nawodnienia umożliwia prawidłową pracę błony. Dotyczy to również całego układu trawiennego. Bez odpowiedniego nawodnienia zmniejsza się ilość i siła śluzu w żołądku, co powoduje, że kwas żołądkowy wyrządza poważne szkody w twoim wnętrzu. Prowadzi to do tego, co zwykle nazywamy zgagą i niestrawnością.

11. Występuje przedwczesne starzenie się
Ilość wody, jaką nasze ciała zatrzymują naturalnie maleje wraz z wiekiem. Oczywiście, oznacza to, że wraz z wiekiem powinniśmy świadomie zwiększać spożycie wody. Podczas gdy przedwczesne starzenie się jest bardziej widoczne na zewnątrz, szkody wyrządzone naszemu wnętrzu będą ostatecznie odczuwalne w miarę upływu czasu. Aby zmniejszyć ryzyko nieosłoniętego ciała, ważne jest, aby nadal pić wodę przez całe życie.12. Czytasz to i dotarłeś tak daleko
Cały czas piję wodę. Niemal zawsze mam przy sobie szklankę lub butelkę wody, niezależnie od tego, czy pracuję, ćwiczę, czy wychodzę przed telewizorem. Jeśli kliknąłeś ten artykuł, są szanse, że pomyślisz o sobie: „Hmm, nie sądzę, że piję wystarczająco dużo wody.” Więc jeśli nie uważasz, że to robisz, nalej teraz szklankę!


12 Ważnych znaków, które pokazują, że nie pijemy wystarczającej ilości wody

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.