Facet spędza prawie rok klejąc 42 000 zapałek, aby stworzyć olbrzymią kulę, następnie ją podpala


Często wymyślamy teoretycznie losowe, ale intrygujący pomysł, które często pozostają jedynie pomysłami. Jednak pewien mężczyzna bawił się z zapałkami i tak fascynująca myśl przyszła mu do głowy, po prostu musiał to zrobić.Trwało to prawie rok, a jego projekt ujrzał cały Internet. „Zajęło to około dziesięciu miesięcy i myślę, że koszt wynosił około 500 $”, skomentował mężczyzna, który zbudował tą kulę. Sklejenie tego wszystkiego było bardzo delikatnym zadaniem, ale nie powstrzymało go od podpalenia całej rzeczy. Memento mori, prawda? Przewiń w dół, aby sprawdzić cały proces i przeczytać, co ten facet miał do powiedzenia na ten temat.

Wallace pochodzi z Upstate New York i spędził prawie cały rok na całkowicie dziwnym, ale fajnym projekcie

„Bawiłem się zapałkami pewnego dnia i zastanawiałem się, jak głowy meczów są nieco większe od ciał. Zacząłem się zastanawiać, co by się stało, gdybym zaczął je sklejać i nigdy się nie zatrzymał. Wyobraziłem sobie kulę, więc postanowiłem się dowiedzieć.

„Kiedy zaczynałem projekt, bardzo chciałem dowiedzieć się, ile dokładnie zapałek będę potrzebował. Kupowałem je w pudełkach po 300 z mojego sklepu spożywczego (jestem pewien, że uważali, że jestem szalony) i musiałem wiedzieć, czy mam zamiar włamać się do banku. Zacząłem grać w oprogramowaniu Rhino, aby poczuć, co ostatecznie stanie się tą sferą meczów. ”

„Użyłem tego kąta 0,82 stopnia, aby pomóc mi znaleźć krąg, który dopasowania stworzyłyby na podstawie ich kształtu. Zgodnie z programem, jeśli wszystkie dopasowania zostaną utworzone jednakowo (które nie są), wówczas otrzymam okrąg składający się z 439 dopasowań o średnicy 17,643 „. Pole powierzchni kuli można znaleźć za pomocą równania 4πr2, a ponieważ r = 8,8215 „otrzymujemy 977,405 cala kwadratowego. Nasze dopasowania zajmują około 0,0156 cala kwadratowego tej powierzchni, więc 977,405 cali kwadratowych / 0,0156 cala kwadratowego = 62 654 dopasowania w idealnym świecie. ”

„Zamodelowałem to cholerstwo, ale mój komputer nie mógł go renderować. Musiałem ciągle odcinać części, dopóki nie skończy mi się pamięć. Dla twojej przyjemności, tutaj jest jedna czwarta sfery świadczonej w wirtualnej rzeczywistości. ”

„Wtedy zaczęło się klejenie! Myślę, że najlepszym sposobem opisania tego procesu jest wyartykułowanie mojego stanu psychicznego i emocjonalnego podczas sklejania meczów przez wiele godzin. To zdjęcie zostało zrobione w czasie ekscytacji i optymizmu. Moja teoria działała, a krzywizna kuli zaczęła nabierać kształtu! ”

„To zdjęcie wyznacza punkt zwrotny w mojej euforii do głębokiego zrozumienia, ile czasu, energii i zapałków pójdzie w tę sferę. Kształt ładnie się układał, ale zajęło to dużo czasu, aby przykleić pojedynczą warstwę zapałek. Dodawałem je do koła, które wciąż rosło i rosło, a jednak nie rosło tak szybko, jak bym chciała „.

„Wcześniej uświadomiłem sobie, że dopasowywanie pojedynków tak, że wszystkie głowy siedzą w tym samym kierunku, pomogło mi skleić je znacznie szybciej. Mogłem chwycić około 7 meczów naraz i gorąco przykleić je do kuli ziemskiej. ”

„Radość z tego, że znalazłem się w połowie drogi, została opuszczona przez fakt, że używałem pudełek z 300 zapałkami, a pojedyncza skrzynia nie przyniosłaby mi nawet jednej warstwy wzrostu. Środek był przygnębiający. ”

„Ale ja szedłem dalej! I ciągle rosło! I zaczęło wyglądać mniej jak kula, a bardziej jak przybliżenie dziecka do sfery. Musiałem odejść od ideału doskonałości, gdy zobaczyłem, że nie byłem w stanie utrzymać doskonałego wzrostu tylko przez przyglądanie się umieszczaniu meczów. Sądzę, że mogłem wymyślić krzywiznę i naprawdę próbowałem ją przygwoździć, ale byłem tak daleko poza punktem opieki, że chciałem tylko to zrobić. ”

„Tak blisko, ale tak cholernie daleko. Również trudniej było umieścić mecze, ponieważ musiałem dotrzeć do zakrętu. Należy również zauważyć, że robiłem to wszystko w sklepie z metalami, więc było zabawnie trzymać się z dala od tego. Ogromne podziękowania kieruję do moich szefów i współpracowników, którzy robili to na swoim miejscu! ”

„Uwielbiam to zdjęcie i pokazuje, jak ostra jest kula pod koniec. Nie pozostało to idealną kulą ziemską, ale z pewnością zmieniło się w coś fajnego do obejrzenia. ”

„Zachowałem wszystkie puste pudełka z zapałkami, aby uzyskać szacunkową liczbę, którą wykorzystałem na końcu. Skończyłem z dokładnie 140 pudełkami zapałek, które trafiły do ​​tego projektu. Jeśli wszyscy mieli dokładnie 300 meczów, to jest to 42 000 meczów. Było to znacznie niższe od mojego szacunkowego wyniku 62 654, ale wiele czynników mogło przyczynić się do tego: może nie ma dokładnie 300 dopasowań w każdym pudełku. Może nie zrobiłem idealnej sfery (ja nie). Może mecze są różnych rozmiarów (są). Mimo to 20 000 meczów jest znacznym marginesem błędu. Tyle na celność. ”

via: boredpanda.com


Facet spędza prawie rok klejąc 42 000 zapałek, aby stworzyć olbrzymią kulę, następnie ją podpala

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.