Listerine to nie tylko płukanie ust – oto 15 niesamowitych zastosowań, o których każdy powinien wiedzieć.


Wszyscy słyszeliśmy o popularnej marce płynu do płukania ust, Listerine. Ten produkt jest popularny i sprawia, że błyskawicznie nasz oddech jest świeży. Niektóre odmiany produktu również zwalczają zapalenie dziąseł i wybielają zęby. Ale jasnoniebieska ciecz może mieć zdecydowanie więcej zastosowań niż poprawia odświeżanie oddechu. Oto 15 fantastycznych lifehacków, które są możliwe dzięki Listerine.

1. Powstrzymuje grzybicę paznokci


Zabij te paskudne grzyby u stóp. Mocząc je w kąpieli z płynem Listerine. Wymieszaj trochę z ciepłą wodą i mocz przez 20 minut. Twój grzyb powinien zniknąć w mgnieniu oka.

2. Wyczyść toaletę

Ta substancja może odkazić twoją toaletę. Wlać trochę, wyszorować muszę i spłukać. Idealne rozwiązanie gdy nie masz innych środków pod ręką.


3. Łagodzi swędzenie


Wierzcie lub nie, Listerine może szybko załagodzić swędzenie. Niezależnie od tego, czy cierpisz na ukąszenie od robactwa, czy też pokrzywy, nałóż odrobinę na waciku i posmaruj podrażniony obszar.

4. Zapasowy dezodorant


Jeśli skończy Ci się dezodorant, nie martw się. Wystarczy, że nasmarujesz pachy tym płynem i będzie działać tak jak antyperspirant.

5. Pozbądź się łupieżu


Wmasuj produkt w skórę głowy i owiń ręcznik wokół niej. Po kilku minutach przepłucz i pożegnaj się z łupieżem.


6. Zwierzęta bez pcheł


Ta tania alternatywa działa świetnie w sytuacjach kryzysowych. Wymieszaj Listerine z wodą lub szamponem dla psów, a następnie umyj miksturą swojego psa.

7. Płyn do mycia twarzy


Listerine ma silne właściwości antyseptyczne, więc jest świetnym produktem do zwalczania trądziku.

8. Czyszczenie szczoteczek do zębów.


Jeśli wierzysz, że potrafi oczyścić twoją jamę ustną to wiedz, że równie dobrze podziała na Twoją szczoteczkę do zębów.


9. Oczyszczacz ekranu


Wystarczy niewielka ilość tego produktu, aby bezbłędnie wyczyścić ekran. Ponieważ Twój telefon jest jedną z powierzchni, której dotykasz najczęściej, to dobrze byłoby dezynfekować go równie często.

10. Likwidowanie przykrego zapachu z kosza


Jeśli z twojego kosza na śmieci unosi się przykry zapach to przemyj go tym płynem. Ewentualnie wrzuć do środka nasączony ręcznik papierowy.

11. Zatrzymaj wszy


Jeśli jakimś cudem masz wszy, nie ma powodu do paniki. Możesz zatrzymać je bez używania drogich produktów. Namocz włosy w Listerine, a następnie załóż czepek na parę godzin. Później wystarczy umyć włosy.

12. Usuń kleszcze


Nikt nie chce mieć kleszcza. Jeśli już go masz, po prostu umieść ręcznik papierowy nasączony Listerine na powierzchni skóry. Powinien zejść po kilku sekundach.


13. Łagodzi siniaki


Nie martw się, ten siniak nie będzie tam na zawsze. Aby przyspieszyć gojenie, zanurz wacikiem listerynę i przytrzymaj go na siniaku.

14. Chroni pęcherze na skórze


Pęcherze na skórze to nic przyjemnego. Jeszcze gorsze są zakażania, które mogą się wdać. Przemywaj je Listerinem aby ich uniknąć.

15. Załagadza bóle zębów


Jeśli twój ząb boli, płukanie Listerine w okolicy pomoże go złagodzić.


Listerine to nie tylko płukanie ust – oto 15 niesamowitych zastosowań, o których każdy powinien wiedzieć.

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.