Zobacz co mówią o Tobie zdjęcia, które publikujesz na Instagramie!


Co o nas mówią nasze zdjęcia w sieci? Jakie ukryte kompleksy lub sekretne pragnienia, o których czasami nawet my sami nie zdajemy sobie sprawy. Zobacz co mówią o tobie twoje zdjęcia!
1. Różne selfie (selfie w lustrze, w windzie itp.)

Obfitość selfies na swoim koncie ujawnia nadmierną potrzebę rozpoznawania i aprobaty innych, egocentryzmu, próżności i skłonności do narcyzmu.
2. Sexy selfie

Kaczka, atrakcyjnie podkreślony kontur ciała … Twoje przesłanie do świata: „Jestem kobietą wyzwoloną, gotową do eksperymentu.” Zastanów się, czy musisz tak otwarcie pokazywać światu, że jesteś „Na rynku”, wykorzystując swoje ciało jako przynętę i sposób na sprzedaż.

Czy naprawdę sądzisz, że mężczyźni szukający poważnego związku będą uważali takie zdjęcia za przynętę?
3. Zdjęcia z partnerem

Jest to demonstracja twojego związku i faktu, że postrzegasz go jako silny i długoterminowy. To sposób na opowiadanie światu: „Nie jestem sam, jestem kochany, jestem potrzebny i doceniany.”

Jeśli na koncie jest wiele takich zdjęć, jest to powód do zadawania sobie pytań. Dlaczego tego potrzebuję? Co chcę powiedzieć innym osobom przy tych ujęciach? Być może jest to ukryta potrzeba udowodnienia czegoś swojemu byłemu graczowi lub wygrania konkurencji od mniej szczęśliwych przyjaciół.


4. Zdjęcia grupowe

Jeśli większość zdjęć na koncie to zdjęcia przyjęć lub ujęcia grupowe pokazujące, jak dobrze się bawisz z przyjaciółmi, może to oznaczać wewnętrzną pustkę i samotność. Może także pokazać, że przynależność do grupy pochlebia twoją próżność. Mówisz światu: „Zostałem wybrany, aby być częścią tej grupy i jest to pochlebne”.
5. Dzieci

Istnieją dwie opcje. Jeśli udostępnisz swoje zdjęcie z dzieciństwa i umieścisz je jako zdjęcie profilowe, oznacza to, że masz już dość dorosłego życia: wszystkie te obowiązki, kredyty bankowe i kredyty hipoteczne. Ukrywa podświadome pragnienie powrotu do dzieciństwa i potrzeby opieki nad nim. „Trzymaj mnie w ramionach i głaszcz po głowie”, krzyczy takie zdjęcie.

W drugim wariancie udostępniamy zdjęcia naszych dzieci lub nasze zdjęcia wraz z dziećmi. W ten sposób mówimy: „Jestem matką i to jest wielkie osiągnięcie w moim życiu”.
6. Zwierzęta i zdjęcia wraz ze zwierzętami

Jeśli jest to konto fotografa, zdjęcia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku świadczą o profesjonalizmie. A jednak, jeśli człowiek przedstawia na zdjęciu swojego dzikiego wilka lub wdzięcznego geparda, chce wyglądać odważnie i mocno, kiedy w rzeczywistości nie jest.

Kobiety z reguły umieszczają słodkie zdjęcia, takie jak urocze kocięta (króliki, szczenięta) lub młode panie z kociętami. Takie zdjęcia wskazują na sentymentalizm i niedojrzałość właściciela konta.7. Natura

Ponownie, nie chodzi tu o konta profesjonalnych fotografów. Jeśli na koncie jest wiele zdjęć krajobrazowych, może to oznaczać satysfakcję z życia. Życie to sukces, a teraz możesz podziwiać naturę. Jednak może również wskazywać zmęczenie z gorączkowego dziennego tempa oraz potrzebę prywatności i kontemplacji naturalnego piękna.
8. Wygląd Glamour

Obfitość takich zdjęć na koncie ujawnia potrzebę narcystycznego wsparcia i emocjonalnych „uderzeń” w postaci podziwających i pochlebnych komentarzy. I to jest powód, aby myśleć o swojej samoocenie i alternatywnych sposobach jej budowania, nie zależnie od sympatii i świata wirtualnego.
9. Zdjęcia z podróży

Dla niektórych osób zdjęcia z wycieczki wskazują na chęć podkreślenia ich statusu społecznego (lub aspiracji). „Zobacz, jak i gdzie mogę pozwolić sobie na relaks” – mówią takie zdjęcia.

Co do innych, może to być materialny dowód na rzeczywistość podróży, odczuwanych uczuć i emocji. Potwierdzenie faktu, że dotarłeś do miejsca, które odwiedzili miliony innych osób, ale byłeś tam po raz pierwszy i jest to twoje osobiste osiągnięcie (na przykład zdjęcie z tłem wieży Eiffla lub Machu Picchu w Peru) .


10. Zdjęcia na tle jachtów, drogich samochodów, dóbr luksusowych

To jest sposób, aby powiedzieć światu o swoim sukcesie (często wymyślonym lub pożądanym), aby podkreślić pewien status społeczny i ogłosić: „Moje życie jest wspaniałe!”
11. Zdjęcia jedzenia

Tu nie chodzi o profesjonalnych blogerów kulinarnych. Zdjęcie wykwintnego jedzenia z drogiej restauracji jest próbą autoafirmacji i samooceny społecznej. A jeśli to zdjęcie jest w relacji z kobietą na urlopie macierzyńskim lub gospodynią domową, to jest to chęć udowodnienia (przede wszystkim sobie), że jej życie jest tak dobre jak życie wszystkich innych i że rzeczy są równie interesujące w kuchnia jak w negocjacjach, w biurach, na konferencjach, festiwalach itp.
12. Ekstremalne zdjęcia

Skoki spadochronowe i podbijające górskie szczyty czy fale oznaczają pokazywanie światu naprawdę męskich cech: odwagi, siły, niezawodności, wytrzymałości.

Jednak ekstremalne selfies (na szczycie wieżowca, pociągu lub z drapieżnikiem) ukrywają potrzebę rozpoznania, potrzeby bycia zauważonym, odczuwania żywych. Młodzi ludzie mogą dosłownie wpaść w emocjonalny koktajl strachu i przyjemności, których doświadczają podczas robienia ekstremalnych selfie. Osoby blisko nich powinny zwrócić uwagę na to hobby i ewentualnie skonsultować się z psychologiem.


Zobacz co mówią o Tobie zdjęcia, które publikujesz na Instagramie!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.