11 szczegółów, które sprawiają, że wyglądasz staro!


Czy wiesz, że twój styl i ubrania, które nosisz, wpływają na samopostrzeganie, nastrój, a nawet na twoje zdrowie? Naukowcy nazywają to „uśpionym poznaniem”. Kiedy wybieramy nasz strój na dany dzień, podświadomie przyjmujemy pewne cechy z nim związane. Więc jeśli wybierzesz ubrania lub dodatki, które przypominają strój starszej pani, nieświadomie zaczynasz czuć się jak ona. Proste wskazówki mogą pomóc zapobiec upadającym ofiarom częstych zawirowań mody, które zwiększają twój prawdziwy wiek!
1. Odsłaniaj szyję.

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, upewnij się, że nie chowasz szyi. Wybierz odpowiedni krój zamiast golfa.
2. Brak długich spódnic.

Długie spódnice nie sprawiają, że wyglądasz młodo, świeżo lub seksownie. Mini-spódnice nie zawsze są opcją, ponieważ mogą sprawić, że będziesz wyglądać na niedoświadczonego lub nawet wulgarnego. Unikaj ich noszenia i wybierz zamiast tego spódnicę do kolan.
3. Zostaw swój sweter w domu.

Nawet jeśli kochasz swój wygodny sweter, trzymaj się z dala od niego. Zwłaszcza, jeśli jest to tępy lub ciemny kolor. Zamiast tego wybierz kurtkę lub marynarkę.4. Bez szali, chyba że jest zimno.

Noszenie apaszki sprawia, że ​​wyglądasz na starszą, więc staraj się jej nie nosić, chyba że wieje. Zamiast tego otwórz swoją szyję.
5. Unikaj noszenia zbyt dużej ilości czerni.

Czarny to bardzo stylowy kolor, ale staraj się unikać wszystkich czarnych strojów. Ryzyko podkreślenia koloru skóry i wszystkich zmarszczek. Jaśniejsze ubrania przynoszą światło na twoją twarz.
6. Wybierz lekki makijaż.

Nadmierny makijaż i bardzo jasna lub ciemna szminka to rzeczy, które zwracają uwagę na zmarszczki wokół ust, podczas gdy ciemne cienie do powiek sprawiają, że twoje oczy wyglądają na cięższe. Neutralne odcienie i błyszczyk pomogą ci wyglądać naturalnie i młodo.7. Powiedz „nie” dużemu ubraniu.

Ponadgabarytowe ubrania sprawiają, że wyglądasz na cięższe i większe, więc noś je tylko na siłownię. Wybierz ubrania, które pasują do Twojego rozmiaru i podkreśl swoje najlepsze cechy.
8. Jeśli to możliwe, unikaj noszenia okularów.

Niektórzy ludzie noszą okulary tylko po to, aby wyglądać na geeków, ale w rzeczywistości dodają kilka lat na twój wygląd. Zdejmij je i rozważ zmianę na soczewki kontaktowe.
9. Trzymaj się z dala od kwiatowych wydruków.

Sukienki i bluzki z kwiecistymi nadrukami sprawiają, że wyglądasz staroświecko. Zamiast tego wybierz strój w pastelowych kolorach i zostaw kwiecistą sukienkę na imprezę retro.


10. Nie tnij włosów krótko.

Krótkie włosy mogą wyglądać stylowo, ale dodaje to kilka lat do rzeczywistego wieku. Nosić bob lub długie włosy, jeśli są grube i zdrowe.
11. Nie używaj sztucznych opalenizny.

Sztuczna opalenizna nigdy nie wygląda naturalnie i podkreśla wszystkie obszary na twarzy, które wolałbyś ukryć. Zamiast tego wybierz krem ​​z SPF i uzyskaj naturalną, równomierną opaleniznę.


11 szczegółów, które sprawiają, że wyglądasz staro!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.