7 sposobów na zabicie bakterii w twoich ustach i zatrzymanie nieświeżego oddechu


Pamiętasz kultową scenę z zatrzaskami między Jackiem i Rose w nagrodzonym Oscarem filmie z 1998 roku „Titanic”? Wyobraź sobie, że Jack ma nieświeży oddech. Gross, nieprawdaż? Na pewno nikt nie chciałby być w takiej sytuacji. Jednak według ankiety, gdzieś pomiędzy 35% a 45% procent ludzi na świecie cierpi na nieświeży oddech w pewnym momencie w ciągu dnia. Amerykanie wydają około 10 miliardów dolarów na produkty do higieny jamy ustnej (na przykład, miętówki, gumę, płyny do płukania ust, pastę do zębów itp.), Aby co roku zwalczać nieświeży oddech.
Poznaj sposoby żeby pozbyć się bakterii z jamy ustnej!

Używaj naturalnych płynów do płukania ust i odświeżaczy oddechu.

Liście mięty pomagają zwalczyć nieświeży oddech i odświeżyć usta.
Przyprawy takie jak goździki, kardamon i nasiona kopru włoskiego doskonale zwalczają zapach w ustach.
Soda oczyszczona to kolejny naturalny płyn do płukania jamy ustnej, który jest łatwo dostępny. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody i użyć jej do przepłukania ust. Możesz również zanurzyć mokrą szczoteczkę do zębów w sadze oczyszczonej i użyć jej do mycia zębów.
Herbata z liści kozieradki to doskonały antybakteryjny odświeżacz do ust. Zacznij dzień od wypicia filiżanki.

Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Dbanie o nawodnienie ma wiele zalet zdrowotnych i unikanie nieświeżego oddechu jest tylko jednym z nich. Ślina zapobiega rozwojowi bakterii i potrzebna jest woda, aby skutecznie funkcjonować gruczołów ślinowych. Woda pitna jest najważniejsza, jeśli chodzi o zapobieganie rozwojowi bakterii i nieświeżemu oddechowi spowodowanemu niedostatecznym poziomem wilgoci i śliny w jamie ustnej. Unikaj słodkich soków w nocy, ponieważ mogą one wspomagać gromadzenie się bakterii w nocy.

Zobacz, co jesz!

Niektóre pokarmy powodują nieświeży oddech, dlatego najlepiej ich unikać, jeśli chcesz, aby usta świeciły świeżym mięsem. Cebula i czosnek są najczęstszymi winowajcami, jeśli chodzi o powodowanie nieświeżego oddechu. Ale pamiętaj również, aby nie całkowicie pozbyć się cebuli, ponieważ badania pokazują, że jedzenie cebuli z umiarem zabiło 4 różne szczepy bakterii, które mogą powodować próchnicę i choroby dziąseł. Należy również unikać pokarmów bogatych w fruktozę lub kwaśny kwas, ponieważ sprzyjają one wzrostowi bakterii.

Jeśli jesteś głodny, spróbuj zjeść jabłka lub jogurt. Jabłka zawierają pektynę heteropolisacharydową, o której wiadomo, że stymuluje wytwarzanie śliny, podczas gdy aktywne kultury w jogurcie pomagają zmniejszyć bakterie w jamie ustnej.
Oczyść język.

Close-up Of A Woman Cleaning Her Tongue

Twój język może być pożywką dla śmierdzących bakterii. Po umyciu zębów użyj szczoteczki do zębów, aby zeskrobać język z wszelkich bakterii, produktów ubocznych z bakterii lub płytki nazębnej. Możesz również użyć do tego skrobaczki do języka.

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie i raz użyj nić dentystyczną.
Myj zęby przez 2 minuty, dwa razy dziennie i co najmniej raz nić dentystyczną. Badanie wykazało, że tylko nieco ponad 55% kobiet szczotkowało dwa razy dziennie, a odsetek mężczyzn robi to jeszcze mniej, zaledwie 49%. Szczotkowanie i czyszczenie nicią dentystyczną pomaga usunąć z jamy ustnej uwięzione pokarmy i bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.Utrzymuj dziąsła w zdrowiu.

Bakterie gromadzą się w kieszeniach u nasady zębów, tworząc zapach. Choroby dziąseł powodują nieświeży oddech. Aby utrzymać zdrowe dziąsła, wybierz pastę do zębów zawierającą fluor. Również rzucenie palenia od palenia osłabia twój układ odpornościowy i jest silnie związane z wystąpieniem problemów związanych z dziąsłami.Palenie utrudnia również leczenie dziąseł po ich uszkodzeniu.

Przeżuć skórkę owocową.

Spłucz skórkę owoców cytrusowych, takich jak cytryna lub pomarańcza, zanim wrzucisz ją do ust, aby ją przeżuć. To nie tylko da oddechowi powiew świeżości, ale kwas cytrynowy w nim będzie również zachęcał gruczołów ślinowych do wytwarzania większej ilości śliny, która jest naturalną obroną jamy ustnej przed nieświeżym oddechem i kwasami nazębnymi powodującymi próchnicę zębów.

Teraz, gdy znasz te niesamowite sposoby na powstrzymanie nieświeżego oddechu, rozpowszechniaj słowo wśród znajomych. Czy znasz też inne sposoby? Daj nam znać w komentarzach poniżej.


7 sposobów na zabicie bakterii w twoich ustach i zatrzymanie nieświeżego oddechu

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.