10 codziennych nawyków, przez które Twoja skóra wygląda na 10 lat starszą!


Tajemnica zdrowia i młodości znana jest wszystkim: właściwe żywienie i sport zawsze były właściwym wyborem. Z reguły wynik jest zawsze widoczny. Jednak stan Twojej skóry nie tylko zdradza zdrowy lub niezdrowy tryb życia. Opowiada także o drobnych szczegółach, które stały się naszymi nawykami i które na początku wydawały się nieszkodliwe.
10. Pozycja do spania

Kiedy śpisz na brzuchu, twoja głowa jest odwrócona na bok. Prowadzi to do napięcia mięśni szyi i ramion, a także do pogorszenia dopływu krwi do mózgu. Cienie pod oczami i obrzęk twarzy to inne nieprzyjemne następstwa takiej pozycji. Spróbuj spać na plecach lub na boku, ale nie przez cały czas. Ta sama pozycja może zmienić kształt twojej twarzy.

Kolejnym pomocnym nawykiem dla twojej skóry jest wybór odpowiedniej poduszki. Jeśli śpisz na bardzo wysokiej poduszce, zakłóca to przepływ krwi i zapewnia dodatkowe zmarszczki na szyi. Wybierz poduszkę, aby szyja była prosta podczas snu, a broda nie opierała się o klatkę piersiową.
9. Nie używanie okularów przeciwsłonecznych

Właściwa ochrona przeciwsłoneczna to sekret zdrowej skóry. Co więcej, skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego łatwo zmarszczy się, gdy zmrużasz oczy w jasnym świetle. Zasadą jest więc, aby zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne w słoneczne dni, nawet zimą.
8. Jedzenie

Jeśli zawsze będziesz żuć jedną stronę, może to prowadzić do asymetrii twojej twarzy, ponieważ twoje mięśnie z jednej strony słabną, a mięśnie drugiej strony są zawsze stonowane.
7. Rozmawianie przez telefon

Trzymając telefon między uchem a ramieniem, powodujesz zmarszczki na szyi i „tonięcie” policzka. Jeśli często rozmawiasz przez telefon, wybierz słuchawki lub zestawy głośnomówiące.
6. Korzystanie z tabletu lub smartfona

Zwykle trzymamy tablet lub smartfona z głową zwróconą w dół, co może powodować obrzęki i „golf”: zwiotczałą skórę i zmarszczki. Staraj się nie opuszczać głowy przez cały czas, gdy prowadzisz czat lub przewijasz wiadomości na swoim telefonie / tablecie.


5. Oprzyj brodę na dłoni

Gdy siedzisz przed komputerem lub czytasz, jeśli masz zwyczaj podpieranie podbródka na ręce, staraj się robić to rzadziej. Twoja skóra twarzy staje się mniej elastyczna w takiej pozycji i zaczyna zwisać z pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek.
4. Marszczenie brwi

Smutek przynosi wyraz twarzy szkodliwy dla twojej skóry: marszczy brwi, zaciśnięte wargi i napięte mięśnie twarzy. Za każdym razem, gdy zdajesz sobie sprawę, że marszczysz brwi, spróbuj wyobrazić sobie poruszanie uszami do tyłu bez dotykania ich. Może to zabrzmieć śmiesznie, ale pomaga, ponieważ nie można jednocześnie marszczyć brwi i odciągać uszu.
3. Długi gorący prysznic

Mimo, że gorący prysznic relaksuje Cię ładnie, jeśli bierzesz je zbyt często, mogą wpływać na twoją skórę. Jest tak, ponieważ górna warstwa ulega zniszczeniu, co z kolei prowadzi do wysuszenia skóry i złuszczania. Dlatego powinieneś starać się nie przesadzać z gorącą wodą podczas kąpieli.
2. Korzystanie z klimatyzacji

Klimatyzatory pobierają wilgoć z powietrza, dzięki czemu są suche. W rezultacie skóra staje się bardziej sucha, a więc stanowi przedmiot uszkodzenia. Dlatego nie powinieneś zapominać o dobrym nawilżaniu i nie polegaj na AC przez cały czas.
1. Twoja poszewka na poduszkę

Pościel bawełniana jest standardową opcją. Jednak poszewka z tej tkaniny może uszkodzić skórę twarzy i spowodować niechciane zmarszczki. Szanse są większe, jeśli śpisz po swojej stronie i jeśli zawsze śpiesz się. Robiąc to, ocierasz twarz o poszewkę. Zamiast tego spróbuj użyć jedwabnych lub satynowych poszewek na poduszki, ponieważ powodują one mniejsze tarcie. Ponadto nie zapomnij często zmieniać poszewek na poduszki, aby uniknąć gromadzenia się martwych cząstek skóry i bakterii. To zapobiegnie podrażnieniu.


10 codziennych nawyków, przez które Twoja skóra wygląda na 10 lat starszą!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.