8 obrzydliwych nawyków, które są w rzeczywistości dobre.


Chociaż wszyscy słyszeliśmy, że nawyk utrwala się w ciągu 21 dni, to stwierdzenie w rzeczywistości nie zostało udowodnione w praktyce. Zgodnie z najnowszymi badaniami, będziesz potrzebował co najmniej 66 dni, aby nowy sposób zachowania stał się automatyczny. Jednak nie wszystkie nasze niewłaściwe nawyki są tak okropne, jak nam się wydaje.
8. Sikanie pod prysznicem

Niewłaściwe może być mówienie o sikaniu pod prysznicem, ale naukowcy odkryli, że prawie 75% ludzi zrobiło to przynajmniej raz w życiu.

W rzeczywistości nie ma się czego wstydzić – kwas moczowy i amoniak w siusiu mogą pomóc w zapobieganiu infekcjom grzybiczym na palcach. Ponadto, jeśli zdecydujesz się oddać mocz podczas brania prysznica, możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunku za wodę i na papierze toaletowym.7. Plucie

Plucie może wyglądać obrzydliwie, zwłaszcza jeśli odbywa się w miejscach publicznych. Jednak podczas ćwiczeń możesz łatwiej oddychać.

Normalnie oddychamy przez nos – to rozgrzewa powietrze i czyni je bardziej wilgotnym, pozwalając ciału na bardziej efektywne wchłanianie tlenu. Ale kiedy ćwiczymy, mamy tendencję do oddychania przez usta, co powoduje, że produkuje więcej śliny, która zaburza nasze wzorce oddychania. W związku z tym całkowicie normalne jest pozbycie się nadmiernego wydzielania śluzu po uruchomieniu przez wyplucie go.


8 obrzydliwych nawyków, które są w rzeczywistości dobre.

1 / 4Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.